Sivrisinek ısırığı neden kaşıntı yapar ne yapılmalıdır

Sivrisinek ısırığı neden kaşıntı yapar ne yapılmalıdır

Merhaba, bugün size kısaca sinek ısırdığında neden kaşındığımızı ve ne yapmamız gerektiğinden kısaca bahsedeceğim.

 

sinek sokması sonrası şişlik

Sinek bizi beslenmek için ısırıyor biliyorsunuz. Bizleri ısırdıktan (yemeğini yedikten) sonra salyalarını ısırdığı yerin üzerinde kalıyor. Bıraktığı salyalar kimyasal salyalardır ve bu salyalara vücudumuz alerjik tepkiler veriyor, bu da kaşıntıya yol açıyor.

 

sinek sokması sonrası şişlik

Bu klasik bir tavsiyedir fakat kaşımamanız sizler için daha iyi olacaktır. Çok fazla kaşımadığınız sürece sıkıntı olmayacaktır ama yara oluşturacak kadar kaşımak kesinlikle iyiye işaret değil.

Sinek ısırıklarının olduğu yerlere su tutabilirsiniz.

Soğan suyunu aynı şekilde sinek ısırığının bulunduğu yerlere sürebilirsiniz.

Sinekleri kendinizden uzak tutmak istiyorsanız çeşitli marketlerde sprey tarzı şeyler alıp sürebilirsiniz. Kimyasal maddeler içerdiği için içerdiği maddelere bakmanız daha iyi olur. Alerji olabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur!

*Arkadaşlar, bu yazıyı yazarken bir-iki kaynaktan yardım aldım fakat sitedeki her şeyi elbette yazmadım, çalmak gibi olurdu. Kendi bilgilerimden de yola çıktım. Yukarıdaki şeyleri yaparken herhangi bir alerjik duruma karşı dikkatli olmayı unutmayın!

YAZAR HAKKINDA

Dursun Şahin Dursun Şahin Bir çok sektörde hizmet vermiş ve hizmet almış bir kişi olarak bilgilerimi kendi sitem olan burclari.com da paylaşmak istedim. Sitemin içeriği burç yorumları , magazin dünyasından haberler , Sağlık gibi bir çok bilgi paylaşımında bulunmak için kurulmuştur.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.