Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi Nedenleri ve Sebepleri  Hamile olan yada başka herhangi bir hormonsal değişikliğe uğrayan kadınlar saç dökülmesi nedenleri yaşayabilir. Saç dökülmesinin bu türü, belirli bir alan yerine saç dökülmesinin saç dökülmesi ile karakterizedir. Bunun, belirli bir saç dökülme modelinin daha fazlasını izleyen androgenetik alopesi ( genetik saç dökülmesi ) ile aynı olmadığını da lütfen ihmal etmeyin .

Saç Dökülmesi sebepleri

“Telogen effluvium saçları kaybetmenin bir koşulu ve değişik uyarılara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Buna bir örnek bir tek yeni doğan hanımlarda. Hasta bir tür genetik saç dökülmesine eğilimli değilse, bu durum tersine çevrilebilir. Hastanın kafa derisinin mikroskobik bir incelemesi, saç dökülmesinin türü hakkında bizlere daha çok bilgi verebilir. Hastalar, çoğu zaman kadınlarda görülen saç dökülmesine neden olabilecek diğer tedavi edilebilir tıbbi sebepleri ortadan kaldırmak için kapsamlı bir tıbbi değerlendirmeye ihtiyaç duyabilirler ”

Saç Dökülmesi

“Telogen effluvium (TE) yaygın bir saç dökülmesi ile karakterize saç dökülmesinin bir türü. Çoğu zaman süratli bir başlangıç ​​gerçekleşir sadece kronik bir tip de bildirilmiştir. Çoğu zaman ilaçlar, metabolik ve hormonal değişimler için bir reaksiyondur. TE normal tüylere dönüşürse, çoğu zaman tersinir bir süreçtir. Öte taraftan saç küçültüldüyse, TE geri döndürülemez olabilecek kayıplar çıkabilir. Saç nakli ameliyatlarından sonrasında darbe kaybında, hastalar minyatür saçlarını kaybettiklerinde aynen bu şekilde olurlar. TE’nin bazı ortak sebepleri şunlardır:

Hormonal manipülasyon (e, g, doğum kontrol hapları)
İlaçlar, beta blokerler, antikoagülanlar, retinoidler (aşırı A vitamini dahil), propiltiyoürasil ve bağışıklama ajanları benzer biçimde nadiren TE’ye neden olabilir.
Kafa derisinin allerjik kontakt dermatiti ”
İyi haber şu ki, bu durumun tedavisi de tipik olarak saç dökülmesi durumunu çözecektir.

Saç dökülmesinden muzdarip olan erkeklere  , Propecia yada Finasterid’in , genetik saç dökülmesinden (androjenetik alopesi) görevli hormon olan DHT’nin üretimini engellemiş olan tek FDA onaylı tablet yada hap bulunduğunu on yıl içinde söyledi . Peki ya yan etkisinde bırakır için potansiyel başlangıçta tahmin edilenden daha büyükse? Uzun soluklu yada hatta kalıcı cinsel yan etkilerin olasılığı, değerli kayıp folliküllerinden tutum etmeye değer mi?

Propecia, kayıp saçların tekrardan canlandırılmasında oldukca iyi bir netice değil, Propecia tüketicilerinin% 80’inden fazlası, adam tipi kelliklerin ilerlemesini yavaşlatabilir hatta durdurabilir. Adamların ufak bir yüzdesi, dönüşümü öncesi ve sonrası birkaç görkemli görünümde görülen yitik saçları restore edebiliyor.

Her ilaç yan tesir olasılığı ile beraber gelir. Propecia kullanıcılarının ufak bir yüzdesinde geçici bir cinsel sorunlarla karşı karşıya kalabileceği ve zorluklarla karşılaşılmış olduğu senelerce erkekler söylendi. Bununla beraber, seneler geçtikçe, birçok adam, Propecia’nın tüm kullanımını durdurduktan sonrasında bile, uzun soluklu ve hatta kalıcı cinsel sorunlarla ilgili yakınma etti. Birçok şahıs, iktidarsızlık sorunlarının şimdiye kadar tüketilen finasteride direkt bir netice olduğuna inanmaktadır. Sadece ötekiler, Propecia’yı kullandıkları gerçeğinin rastlantı olduğuna ve sürmekte olan cinsel sorunların bazı başka sebeplerinin olduğuna inanıyor.

Peki finasterid sendromu gerçek mi? Öyleki düşünen oldukca şahıs var ve yapmayan oldukca şahıs var. Bu topluluk, potansiyel durumla ilgili finasteride ilgili ürünler kullanan herhangi bir insana en azından dikkatli olması için kafi bilginin bulunduğunu ve her birine kendi sonucunu çıkaracak ve kendi kararlarını verecek şekilde bıraktığını hissediyor.

Günümüzde, folliküler birim aşılama hala tercih prosedürüdür. Bununla beraber, bir avuç saç nakli cerrahı, zarfı itmeye devam ediyor ve minimal invaziv araçlar kullanarak yoğun bir halde paketlenmiş foliküler ünitelerden oluşan daha geniş seanslar yapıyor. Oldukça rafine foliküler birim saç ekimi olarak malum bu prosedür altın standart haline geldi ve hastaların tek bir seansta daha çok saç elde etmesini sağlıyor. Böylece, bu saç restorasyon hekimi süper starları hastalar, bunu yapmak için 5 artı oturumlar almış olabilir geçmişte aksine, tek bir oturumda ya da iki yapılır. Sadece ultra rafine edilmiş foliküler birim saç nakli ameliyatı bile ortalama 10 senedir sürüyor. Peki o zamandan beri yeni olan nedir?

Saç Restorasyonu 2002 başında FUE yada foliküler birim ekstraksiyonu bir avuç doktor tarafından önerildi. Bu işlem yara izi görünümünü en aza indirgemek için foliküler üniteleri birer ekstraksiyon cihazı kullanarak birer birer verici alan oluşturur.

Bugün, FUE yada şeridin “daha iyi” olup olmadığı mevzusundaki tartışmalar hasta ve doktor topluluğunda devam etmektedir.

Tıpkı eski günlerdeki benzer biçimde, cerrahların beceri ve deneyimi, yaptıkları benzer biçimde değişmiş olur. Sadece günümüzün önde gelen doktorları prosedürlerini iyileştirmeye devam ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.