Oneplus 5

Oneplus 5

OnePlus, kullanıcı talebini karşılamak için mücadele eden küçük bir başlangıçtan sadece birkaç kısa yıl sonra en çok aranan akıllı telefon markalarından birine dönüşmüştür. OnePlus 3 ve OnePlus 3T’nin 2016 lansmanı takiben şirket önümüzdeki ay OnePlus 5’i duyuracak.
Bu doğru, bir sonraki OnePlus amiral gemisi, birçoğunun beklediği gibi OnePlus 4 değil OnePlus 5 olarak bilinir. Bunun nedeni, OnePlus One, 2, 3 ve 3T’yi izleyen beşinci nesil amiral gemisi olması ya da Çin’de kötü şans sayılan 4 sayısı bilinmemektedir.
OnePlus, The Verge’e, bir sonraki ahizenin gerçekten OnePlus 5 olacağını ve bu yaz başlayacağını doğruladı. O tarihten bu yana, sitenin ‘Gerçek hikayesi’ etiketiyle sosyal medyadaki hikayesine bağlantı gönderildi ve daha son zamanlarda ‘Hey Summer’ı okuyan Weibo’ya bir’ Merhaba5 ‘teaserı gönderildi! Çak bir beşlik!’
OnePlus her zaman cep telefonlarına amiral gemisi katiller – rakipsiz fiyatlarla rakipsiz özellikler denir.

2017’de bu trende devam etmek isteyen şeyler var ve Snapdragon 835 işlemci üzerindeki Samsung Galaxy S8’in münhasır hakları sayesinde, geç gelen OnePlus 5’in rekabet edebilecekleri daha az rakip olacak.

Örneğin LG G6, Snapdragon 821 ile çalıştırılacaktı, ancak HTC U11 835’e sahip. Sony’nin Xperia XZ Premium’u bile İngiltere’de satışa çıkıyor. Ancak Snapdragon 835’i kullanmanın söylendiği başka bir rakip var: Lenovo Moto Z2.
OnePlus 3T harika bir telefondu, ancak bir işlemci, pil ve kamera darbesinden çok OnePlus 3 üzerinde biraz daha fazla özellik taşıyordu. Stokları 128GB modellerde düşük olduğu bildirildi, ancak satın almaya devam ediyor. OnePlus, bunları yeni 128GB modelle doldurma ihtimalini azaltıyor.

OnePlus 5 ne zaman piyasaya sürülecek?
Twitter’daki bir duyuruyu takiben, şimdi, OnePlus 5’in 20 Haziran 2017’de İngiltere’de olanlardan saat 17’de canlı bir akışla açılacağını biliyoruz. Duyuruya rağmen akıllı telefonun satışa çıkmasını bekliyoruz, ancak tam bir tarih henüz açıklanmadı.

Şirket, Nisan 2014’te başlatılan OnePlus One, Temmuz 2015’te OnePlus 2 ve Haziran 2016’da OnePlus 3 ile birlikte diğer telefon üreticilerinin yaptığı gibi, yıllık telefon açma takvimine uymamaktadır. OnePlus 3T, Kasım 2016’da izlemiştir.
Adil olmak gerekirse, burada en uzun boşluk OnePlus One ve OnePlus 2 arasındadır ve bu süre zarfında oldukça yeni bir şirket talebe ayak uydurmak ve bu beklenmedik popülariteyi karşılamak için uğraşıyordur. OnePlus 2’yi takiben, OnePlus X, OnePlus 3 ve OnePlus 3T ile telefonları karıştırırken çok daha yetenekli olduğunu kanıtladı.

OnePlus 5’in maliyeti ne kadardır?
OnePlus 5 söz konusu olduğunda çok az şey var, ancak çeşitli spekülasyonlar 500 dolar civarındadır – başka bir fiyat artışı 3T maliyeti 440 dolar. İngiltere’de, 399 £ olan mevcut fiyattan 449 dolara kadar bir sıçrama anlamına gelebilir. Elbette rakip amiral gemilere göre daha ucuzdur.

OnePlus 5 geçtiğimiz günlerde Oppo Mart’da 450 dolarla listeye alındı ​​ve bu doğru söylendi. Bununla birlikte, Android Authority’e göre, OnePlus 5 fiyatı 650 $ ‘da yüksek olabilir ve bu, İngiltere’de yaklaşık 500 £’ lık bir maliyet olacaktır.
OnePlus 5 neye benziyor?

Garip bir şekilde, OnePlus, Twitter’da OnePlus 5’in tasarımını ortaya çıkarmış görünüyor. Görebildiğimiz kadarıyla, aşağıdaki sızıntıya benzer şekilde, Apple’ın iPhone 7’sine çok benziyor ve ikili kamera özelliğini onaylıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.