Huawei Matebook x inceleme

Huawei Matebook x inceleme

Huawei, son beş senedir ana teknoloji bilincine nispeten meteorik bir yükseliş yaşadı. P10 muhteşem bir akıllı telefon, MediaPad M3 mükemmel bir tablet. Şimdi, geçen senenin 2’si bir arada olan MateBook’dan sonrasında Windows 10 dizüstü bilgisayar pazarına MateBook X ile girdi.

Aygıt ıslak, metalik ve iyi düşünülmüş durumda ve Huawei, MacBook – ve macOS’tan insanları cezbetmek için kafi olacağını umuyor. Görevin gereği olup olmadığını öğrenmek için Windows 10 aygıtıyla emek vererek yedi gün geçirdik.
İngiltere FİYATI VE UYGUNLUK
MateBook X’in İngiltere’de satışa sunulacağı kati değil, sadece Huawei 2017 yazında olacağına yemin etti, ümit ederim uzun süre beklemek zorunda değiliz.

Şirket ek olarak İngiltere için fiyatlandırma açıklamadı, sadece mevcut üç modeli ne kadar Avrupa’da mal edeceğini biliyoruz. 256GB depolama alanındaki Core i5 işlemci ile temel model 1399 €’ya mal olacak. 512GB’a yükseltmek için 1599 € harcamanız gerekirken, Core i7’ye attığınızda 1699 € geri koyacaksınız.


Temel modele kıyasla en yakın karşılaştırma MacBook, 1249 ve Surface Laptop’dur ve 1249 £ ‘dır. Dolayısıyla fiyatlandırma kabaca Apple ve Microsoft ile uyumludur. Core i7 sürümü, yalnızca 256GB depolama kapasitesi ile beraber gelen Yüzey Dizüstü bilgisayarının 1549 £ modeline de pozitif bir halde kıyaslıyor.
Gene de, karşılaştırırsanız ne yapmış olursanız yapın, MateBook X pahalı bir dizüstü bilgisayardan oluşuyor. Peki paranız için ne alıyorsunuz?

Huawei Tasarım ve yapı

Firmanın USB-C çoğunluğuna geçtiğini düşünebiliriz, sadece artık kaçınılmaz. MateBook X’in minimum iki portu vardır; bu, sağda veri aktarımı ve rıhtımlar için geçerlidir; soldaki grafik güç ve veri aktarımı içindir. Güç bağlantı noktasının derhal yanında tek bir 3.5mm kulaklık girişi bulunmaktadır.

Yeni MateDock 2 de kutuda USB-C, USB-A, HDMI ve VGA ile bulunur, bu yüzden USB-C anahtarının MateBook X’in işlevselliğini sınırladığını hissettirmeye asla gerek kalmamıştır.
Bir göze çarpan ek, parmak izi algılayıcı görevi gören klavyenin üstündeki zarif dairesel güç düğmesidir ve Windows Merhaba vesilesiyle yalnızca bir düğmeye basarak dizüstü bilgisayarınızı açıp Windows hesabınızda oturum açmanıza izin vererek oldukca iyi çalışır.

Dolby Atmos ses sistemine haiz çift hoparlörlü ızgaranın sağında oturuyor – ilk kez bir dizüstü bilgisayara kondu. Ondan sonra bununla ilgili daha çok şey.

Klavye, cihazın rengine tam olarak uyan hoş cevap veren şikel tuşlarına ve rahat, düşük bir seyahate haizdir. Bu fiyat noktasında beklediğiniz benzer biçimde arkadan aydınlatmalı. İz bırakma paleti bununla birlikte muntazam, duyarlı ve rahat bir boyuta haiz.

Hakikaten, hepsi işe yarıyor ve tasarım ve yapı söz mevzusu olduğunda yakınma edecek oldukca azca şey var. Huawei’nin hakikaten güzel dizayn edilmiş bir dizüstü bilgisayar kurduğunu açıkça belli ediyor – ilklerinden dolayı daha da etkisinde bırakan.

Huawei Matebook x özellikleri ve performans

MateBook X üç değişik özelliktedir. Temel modeli Intel’in HD Graphics 620 ile grafiksel bir güç elde eden, Core i5-7200U, 256GB SSD ve 8GB DDR3 RAM’e haiz.

Eğer yükseltmek isterseniz, orta model, 512GB SSD’ye yükseltme haricinde aynı, en pahalı versiyon daha büyük durağan(durgun) sürücüyü meblağ ve daha süratli bir i7-7500U çipi için i5’i değiştirir.

Satın aldığınız modelden hangisinin tam masaüstü işlemcisini almadığınızı açıklığa kavuşturmaya kıymet. Bu, daha düşük güç tüketimi ve daha ince bir biçim faktörü için üretilmiş, mobil cihazlara hususi bir sürümüdür. I5 2.7GHz’den 3.5GHz’e kadar çalışırken, i5 2.5GHz’de çalışıyor ve 3.1GHz’de maksimum çıkıyor.

Benchmarklarda araştırma modelimiz (i7’li en yüksek spesifikasyon versiyonu), PCMark 8’de 2760 ve Geekbench 4’ün oldukca çekirdekli testinde 8596’lık etkisinde bırakan bir 2760 puan aldı. Bu, Dell’in en yeni XPS 13’ünü yenmek için kafi, sadece PCMark’daki Asus Zenbook 3’ün birazcık arkasında kalıyor.

Her iki durumda da, i7 çipi, 8GB RAM ve bir SSD içinde, MateBook X gereksinimlerimize yeterince hızlıydı ve bir takım Chrome sekmesinin keyfini çıkarıyor, müzik çalıyor ve fotoğraf düzenleme işlemini aynı anda asla yavaşlamıyordu.

Gene de, Intel’in tümleşik grafik işlemcisine güvenmek yardımıyla tutamayacağınız bir alan oyundur. Grafikler düşük seviyelere ayarlanmışken, 720p’de bile, yalnızca 2014’ün Uzaylı: İzolasyonu saniyede dayanılmaz 18 karelik bir hızla çalışabilir. Oyun düşünürken MateBook X’i satın alma olasılığınız yok.

Huawei, yüzde 50 parlaklıkta 10 saatlik bir pil ömrü sunuyor ve bu da bizim bir emek harcama aleti olarak kullanmamıza olan tecrübemizle aynı.

Batarya ömrüyle dolu bir iş günü için mutlu bir halde boşuna harcayacak ve kendi Netflix binges’lerin en aşırı yanı sıra kendi adına tutması gerekecek. Dolby Atmos’nin izniyle, yepyeni bir halde, dahili hoparlörlerin kalitesi yardımıyla mükemmel bir Netflix makinesi görevi görecek

YAZAR HAKKINDA

Mehmet Sarıca Mehmet Sarıca Teknolojiyi yakından takip eden ve bir çok dalda başarılar göstermiş Osmaniye yaşayan sıradan biriyim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.