Htc u 11 inceleme

Htc u 11 inceleme

Htc u 11 Lansmanda, bir deklanşör düğmesi, sesli dikey çekme, ekran görüntüsü başlatma, flaş ışığı geçişini yapma, sayısal yardımcıları veya uygulamaları başlatma gibi pek çok şey yapabilirsiniz. Kenar Algılama Eklentisi, herhangi bir uygulama içindeki sensörleri özelleştirebilmenize olanak tanır, böylece Google Haritaları yakınlaştırmak için sıkabilirsiniz, ancak maalesef, beta formu olsa da uygulama telefonla başlatılamaz.

Edge Sense ile yapabileceğiniz çok şey olmasına rağmen, sadece kısa veya uzun sıkmalarla iki tane seçebilirsiniz. Sensörler yalnızca baskı yapmak için baskı gerektirdiğinden, Edge Sense’i eldivenle kullanabilirsiniz ve HTC’ye göre birçok durumda da çalışmalıdır.

Bu sadece bir dikkat isteyen hile değil, ancak zaman zaman faydalı olsa da, özellikle hoş veya rahat hissetmez. Hiçbir baskı uygulamamıza rağmen Twitter gibi uygulamaları kullanmaya çalışırken görünen görsel geri bildirimleri de bulduk.

HTC, bu amiral gemisi için eski One ( HTC 10’u içeriyor ) ve daha yeni U aralıklarını bir araya getirmekle birlikte, U11 tasarım açısından sonuncusu ile çok daha yakın.

Daha önce tanıdık olan metal gövdesi yerine, telefon çoğunlukla camdan yapılmıştır. ‘3D sıvı yüzeyi’ tasarımı, suyun yüzey gerilimini taklit etmek amacıyla camın güzel eğrilerle kalıplandığı anlamına gelir.

U11’in arka yüzü ve ön yüzü var ve ekonomik olarak hoş hissettirirken sorunlarla da karşı karşıyayız.

Bazı rakipleri gibi, cam arka kapak telefonun kaygan olduğu anlamına gelir ve düşürüldüğünde kabusların dökülmesine neden olur. Cam, parmak izlerini ve diğer izleri de gösterir, böylece çok temizleme ihtiyacını hissedeceksiniz.

Bazı renkler kirli işaretleri daha iyi gizler, ancak hepsi bu sorundan bir ölçüde muzdarip. İyi haber, bazı yeni seçenekler var – Amazing Silver and Solar Red – kırmızıdan altına kadar her şeyi sağlayan ikinci seçenek. Kötü haber şu ki Güneş Kırmızısı lansmanda kullanılamayacak.

Telefonun renkleri inci bir şekilde değiştirdiği büyüleyici yol, renklerin katmanlardaki cama bağlandığı anlamına gelen bol miktarda ısı ve basınç oluşturan ‘Optik Spektrum Hibrid Yerleşimi’ adı verilen bir şeyle elde edilir.

HTC U11, boyut açısından, mevcut U Play ve U Ultra arasında oturuyor  ancak daha büyük modele daha yakın. Ancak sizi bilgilendirmek için iki önemli tasarım öğesi vardır.

Birincisi HTC’nin nihayet yakaladığını ve suya dayanıklı olmadığı konusunda heyecan verici bir haber, U11 IP67 derecesine sahip. Tuvalet, banyo ve lavabo artık tehlikeye maruz kalmamak için telefonunuzu yarım saat kadar 1 metreye kadar taze suyun içine koyabilirsiniz.

İkincisi U Ultra gibi, bazı kullanıcılar için hayal kırıklığı yaratacak hiçbir kulaklık girişi yok. Bununla birlikte, HTC’nin kutusunda sadece hemen hemen herhangi bir USB-C telefonu ile çalışacak bir adaptör bulunmadığı gibi bir amplifikatör de bulunmaktadır.

Bu güzel olsa da, sorun burada telefonunuzu şarj edip kulaklıklarınızı aynı anda bağlayamayacağımız ya da adaptörü yanınızda götürmeyi unuttuğunuzda kulaklık kullanmanızın mümkün olmadığıdır. Birinin boşluk bıraktığını düşünmek çok yazık.

 

YAZAR HAKKINDA

Mehmet Sarıca Mehmet Sarıca Teknolojiyi yakından takip eden ve bir çok dalda başarılar göstermiş Osmaniye yaşayan sıradan biriyim.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.