Etkileyici ve sağlıklı bacaklar

Etkileyici ve sağlıklı bacaklar

Biz hanımefendiler pürüzsüz parlak temiz bacaklar istiyoruz. Bunu yaz aylarında daha fazlaca istiyoruz fakat yanlış uygulamalarla bilinçsizlik ile yapılanlar bacaklarımızı daha fazlaca zedeleyip morluklara kızarıklıklara sebep olmakta.

Hızlı ,kuru  ve tersten meydana getirilen tıraşlar yaralı bereli pürüzlü görüntüye sebep olmakta. Eğer ki illaki tıraş olarak ta temizlenmek isterseniz tüylerinize ılık su ile bacaklarınıza her ne kadar tavsiye etmesekte bikini bölgenize sabunla doğru  yönden tıraşlayarak yapabilirsiniz. Ve tekrardan söylüyorum tıraş yöntemi kesinlikle fena tercih bu sebeple bacaklarınızdaki tüylenmenin gittikçe köklerinin kalınlaştığını ve karardığını görmüş olacaksınız.

Tavsiye edilen temizleme ağda ile meydana getirilen işlemdir. Hem ölü derileri hemde en kısa tüyleri almakta zorlanmayacaksınız. Eğer ki teniniz duyarlı ise ilk olarak buz ile masaj yaparak oluşabilecek morlukların önünde durabilirsiniz.

Sıcak ağda kızarıklık yapmış olduğu için size ılık ağdayı tavsiye ederim fakat bacaklarınıza ve bilhassa bikini bölgenize çökmeden baskı uygulamadan bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Ve o tıraş olunduğunda oluşan kararmalardan da kurtulmanız mümkün.

Bu temizleme bittikten sonrasında derhal duşa girmeyiniz nemlendirici krem ile kalıntıları temizlemelisiniz. Ve ortalama 15 ile 20 dakika sonrasında duş alınız. Duş almanız bittikten sonrasında yüzünüzü ve bacaklarınızı soğuk su ile yıkamalısınız. Hem erken yaşlanmayı hem kızarıklıkların hemde kırışıklıkların oluşmamasında mühim yer verilmiştir.

 

Bacaklarınızda selülit sorununuz var ise zayıflama sonrasında sarkmalar var ise bunların kremlerini eczanelerde bulabilirsiniz fakat bir tek kremin yetmeyeceğini söylemeliyiz. Spor yapmasak da buna fırsat bulmasak da rahat günlük hareketlerimizle sarkmalardan selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Şimdiden temiz güzel görünümlü bacaklara haiz olmaya çalışmanızda başarılar dilerim…

YAZAR HAKKINDA

Dursun Şahin Dursun Şahin Bir çok sektörde hizmet vermiş ve hizmet almış bir kişi olarak bilgilerimi kendi sitem olan burclari.com da paylaşmak istedim. Sitemin içeriği burç yorumları , magazin dünyasından haberler , Sağlık gibi bir çok bilgi paylaşımında bulunmak için kurulmuştur.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.