Erkekler İlişki Sonrası Neden Uyurlar

Erkekler İlişki Sonrası Neden Uyurlar

Erkekler İlişki Sonrası Neden Uyurlar : Bunun sebebi yalnız bitkinlik değilmiş…    Uyku düzeninin cinsel yaşam üstündeki tesiri büyük. Araştırmalarını uyurgezerlik ve uykuda sex bağımlılığı üstüne de yoğunlaştıran uzmanlar uykudaki aşırı cinsel birleşme isteğinin beynin bazı bölümleriyle ilgili bulunduğunu gösteren sonuçlar buldular. 

Libido Uyarlıyor  Uyku esnasında insanoğlunun beyni çalışmaya ara verdiği halde uykuda sex bağımlılığı hastalarında sex yapma şeklinde kolay gereksinimleri denetim altında tutan hipotalamus hızlanıp libidoyu uyarlıyor. Buna bakılırsa eşle derin uyku halindeyken eşlerden birinin diğerine refleks olarak sarılması ( bilhassa sarılan koca ise ) bayanların doğasındaki yakınlık duyma ihtiyacı vücutlarını otomatikman temasa geçiriyor. Kısacası eşinize sokulduğunda vücudunuz ve beyniniz cinsel talep üstüne tepki veriyor.

İlkel Beyin Uyku esnasında vücudun hormon stoğu yapmak için bir çeşit ikmal mekanizması bulunduğunu vurgulayan uzmanlar bu yüzden uykusuzluk çeken kişilerde cinsel dürtü hormonu olarakta malum testoteron seviyesinin düşük olabileceğini belirtti. Uykusuz kalan bayanların sinirli oldukları ve cinsel olarakta aşırı uyarıldıkları saplandı. Uzmanlara bakılırsa ” o sırada beynin daha ilkel bir konuma geçmesi ” olduğu saplandı.

Adam Niçin Uyuya Kalır ….?  Hanımları ilişki sonrası rahatsız eden hatta o ilişkide her şeyi unutturacak kadar sinir eden nokta eşlerin uyuya kalmasıdır. Sebebini bilmeyen hanımlar devamlı problemi kendisinde aramaya geçer. Acaba sex yaşantımız bittimi , benden zevk almıyomu , yalnız ihtiyaçmıydım onun için  vs sorular girer beyinlerine . Fakat mevzunun içinde ne olduğu fazlaca değişik saptanmıştır.

Erkeklerin eşleriyle cinsel beraberlikten sonrasında uyuyakalmasına şu netice bulundu. Çünkü ilişki erkeği yanlızca fizyolojik olarak yormuyor hem de vücudunda mutluluk ve uyku hissi veren bir hormon olan prolaktin birikmesine yol açıyor. Hanımlarda ise prolaktin kadar salgılanan oksitoksin hormonuda yakınlaşma ihtiyacını arttırıyor ve birlikteliğin tüm gece sürmesini istemesini sağlıyor. Bu yüzden probleminin çift olarak kendinizde aramayın bunun hormonlarla ilgili bulunduğunu unutmayınız….

YAZAR HAKKINDA

Dursun Şahin Dursun Şahin Bir çok sektörde hizmet vermiş ve hizmet almış bir kişi olarak bilgilerimi kendi sitem olan burclari.com da paylaşmak istedim. Sitemin içeriği burç yorumları , magazin dünyasından haberler , Sağlık gibi bir çok bilgi paylaşımında bulunmak için kurulmuştur.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.