Erkek Saç Nakli ve Saç Ekim Cerrahisi

Erkek Saç Nakli ve Saç Ekim Cerrahisi

Erkek Saç Nakli ve Saç Ekim Cerrahisi

Bir erkeğin bugün bugüne dek tıraş etmiş olduğu şey toplumsal olarak kabul edilebilir. Sadece son zamanlardaki bu kültürel olguya karşın, pek oldukça erkeğin erkek kalıp kelliklerinin etkilerinden duygusal olarak acı çektiğini inkar etmek mümkün değildir . Böylece, son teknoloji ürünü foliküler ünite saç nakli ameliyatı dünyadaki kelleşen erkekler içinde gittikçe daha popüler hale geldi.

 

Oldukça saç dökülmesi erkekler cerrahi saç restorasyonuna neden bu kadar süratli, kolay ve uygun fiyatlı olsalar ki? İşte birçok erkeğin yitik kilitlerini saç nakli ile yenilemeyi seçen ilk beş sebebi.

Kariyer İlerleme

Erkek Saç Nakli ve Saç Ekim Cerrahisi : Çalışmaları gösteriyor ki, çekici, Genç insanlar kariyer gelişimi ve hatta daha yüksek ücret için daha çok fırsatın tadını çıkarıyor. Saç ekimi yöntemiyle inceltme saçlarının geri kazandırılması, çoğu zaman erkeklerin iş yerinde rekabet avantajı elde etmeleri için gereksinim duyduğu güven sağlar.

Fiziksel Cazibe

Fiziksel olarak uygun ve çekici kalmak bir zamanlar yalnızca türün dişinin yüküdür. Bugün erkekler de iyi görünmesi için baskı hissediyorlar. Bu hem evli hem de bekar insanlar için geçerlidir. Bira karnının günleri, fazla vücut tüyü ve tarak geçiriyor. Kadınınız, onun benzer biçimde görünmemizi, hissetmenizi ve koklamanızı istiyor. Günümüzün naturel ve keşfedilmemiş saç nakilleri, bayanlara parmaklarını oynatabilecek bir şey verirken, erkekler için daha genç ve sıhhatli bir görünüm sağlamaya destek olabilir.

Saç Dökülmesinin Özgürlüğü

Saç ekimi ameliyatı saç dökülme, kendi naturel verici folikülleriyle kalıcı olarak eski haline getirerek şapkalardan, saç değişiklik yapma sistemlerinden, peruklardan ve öteki geçici çözümlerden özgürleşmemizi sağlar. Bir kez nakledildikten sonrasında, Bu kıllar bir yaşam boyu büyümeye devam edecektir. Bununla beraber kendine olan itimatı bir zamanlar noksan olan erkekler için duygusal özgürlük sağlayabilir.

“Bald Guy” Damgasını Önlemek

Bir sebepten dolayı, birçok erkek kel olmaktan korkuyor. Saç dökülmesi bir erkeği duygusal ve fizyolojik olarak etkileyebilir. Erkekler toplumsal çevrelerinde ya da öteki kişisel durumlarda “kel erkek” olmak istemediğinden, birçok erkek saçlarını onarmanın bir yolu olarak cerrahi saç restorasyonuna yönelir.

Benlik Saygısı

İnceltme saçlarına saplanma, psikolojiye zarar verebilir. Bazı erkekler için, sahip oldukları zihinsel imge ile aynada her gün gördükleri kel kafalı adam arasındaki fark, kişilik saygısını negatif yönde etkileyebilir. Kendine güvensizlik bir kişinin yaşamının tüm taraflarını negatif yönde etkileyebilir. Yetenekli ve tecrübeli bir saç restorasyon doktoruyla başarıya ulaşmış saç nakli ameliyatı geçirmiş olan erkekler çoğunlukla saç dökülmesini düşünmediklerini ve profesyonel, kişisel ve toplumsal faaliyetlerinde kendilerini daha çok güvende hissettiklerini bildirmektedir.

Netice

Erkek Saç Nakli ve Saç Ekim Cerrahisi
Erkek Saç Nakli ve Saç Ekim Cerrahisi

Tüm erkekler saç restorasyon cerrahisi için aday değildir, sadece bu prosedür saç dökülmesinin değil, geçmiş günlerin güveninin ve gençlerin coşkusunun tekrardan tesis edilme potansiyeline haizdir.

Cerrahi saç restorasyonuna ek olarak, klinik olarak ispatlanmış ve FDA tarafınca onaylanmış tıbbi saç dökülmesi tedavilerini kullanan Rogaine (minoksidil) ve Propecia (finasterid) bu güzel tatları korumaya destek olabilir.

Bu işlem yalnız saçların tam bir baş görünümünü değil, geçmiş günlerin itimatını ve genç coşkusunu da geri getirme potansiyeline haizdir.

YAZAR HAKKINDA

Dursun Şahin Dursun Şahin Bir çok sektörde hizmet vermiş ve hizmet almış bir kişi olarak bilgilerimi kendi sitem olan burclari.com da paylaşmak istedim. Sitemin içeriği burç yorumları , magazin dünyasından haberler , Sağlık gibi bir çok bilgi paylaşımında bulunmak için kurulmuştur.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.