Burç Yorumlari

 Burç Yorumlari

Bu bilgilerin doğruluk payı her ne kadar tartışılsa da bu işle ilgili gerçekten bilgi sahibi olan kişilerce yapılan yorumların büyük bir bölümü doğru çıkabilmektedir. Gezegenlerin ve yıldızların konumuna göre yapılan burç yorumları kişilerin günlük hayatına yön vererek daha doğru kararlar almalarına yardımcı olur ve böylece hayatımızda yaşayabileceğimiz bazı olumsuz durumların üstesinden daha kolay bir şekilde gelebiliriz.

Bu nedenle burç yorumları çoğu insan için hayatın vazgeçilmez bir ögesi haline gelmiştir. Öyle ki daha eski zamanlarda büyücü ya da şarlatan diye geri plana atılan astroloji ilmine sahip kişiler günümüzde gerek sosyal medyalar gerekse de birçok televizyon kanalında yayınlar yapmaktadırlar. Bunun en büyük nedeni ise insanların astroloji alanına olan ilgisidir.

Burç Yorumları

Burçlar Nasıl Ortaya Çıkmıştır

Geçmişten günümüze kadar dünya üzerinde yaşamış ve hala daha yaşamakta olan tüm insanların sahip olduğu bir burç vardır. Aslan, kova, terazi, yay, ikizler, başak, boğa, yengeç, oğlak, koç, balık ve akrep olmak üzere 12 tane burç bulunmaktadır. Bu 12 burcun her biri doğum günleriyle ilişkilendirildiği için her insan bir burç ile bağlantılıdır. Burçlara yönelik yorumlar gerek internet üzerinden gerekse de bazı televizyon kanallarında her gün yayınlanmaktadır.

İnsanların burç yorumlarına olan ilgisi her geçen gün daha da artmaktadır. Bunun en büyük nedeni insanların geleceği merak etme duygusu olmakla birlikte hayatı daha etkin bir şekilde yaşama arzusudur. Aşk, eğitim, iş, evlilik, sağlık ve sosyal hayatınız hakkında bilgiler sunan burç yorumları enerji durumunuz, doğum tarihiniz, gezegenlerin ve yıldızların konumu gibi bazı hususlar ele alınarak yazılmaktadır. Burç yorumlarıyla ilgilenen bilim dalına astroloji, bu işle uğraşan kişiye ise astrolog denir.

Burç Yorumları Nasıl Yapılır

Bir bilim dalı olarak kabul edilen astroloji alanı içerisinde incelenen burçlar insanların hayatına birçok açıdan yön veren önemli birer ögedir. Burçlar gezegenler ve yıldızlarla ilişkili olduğundan dolayı gezegenlerin değişimine bağlı olarak insanların ruh halleri de etkilenebilmektedir. Bunun sonucunda da kişilerin günlük hayatlarında bir takım değişiklikler meydana gelebilir.

Evrende yer alan her gök cisminin hareketine bağlı olarak oluşturmuş olduğu bir yol vardır. Astrologlar burç yorumlarını yaparken gök cisimlerinin izlemiş olduğu bu yollardan yararlanmaktadır. Bunun yanında her burcun ait olduğu bir gezegen bulunmaktadır. Bu gezegenlerin hareketleri ve bulunmuş oldukları konumlar da burç yorumlarında önemli bir yere sahiptir.

Gök cisimlerinin tamamı güneşin yörüngesinde dizilmiş vaziyette bulunmaktadır. Zaman içinde gerçekleşen yörüngesel hareketler nedeniyle bu dizilim farklılaşmaktadır. Oluşan bu değişim sonucunda da her burcun kendisine özgü yorumu ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan bu yorumlar bu alanda gerçek bilgi sahibi kişilerce yorumlandığında kişilerin hayatında büyük ölçüde yön veren önemli bir yol göstericisi konumundadır.

Günümüzde olduğu kadar geçmiş zamanlarda da her millet gök cisimlerinin konumuna göre bazı burç yorumları oluşturmuştur. Bu yorumların herkesçe benzer olmasının sonucunda da burç yorumlarına olan ilgi ve bu alandaki çalışmalar giderek artmıştır.

Burç Yorumunun Önemi Nedir

Her insan doğmuş olduğu ay ve gün esas alınarak bir burca sahiptir. Sahip olduğu burca göre de hem karakteristik özellikleri hem de ileriki yaşamlarında karşılaşacakları olaylar farklılık göstermektedir. Bazı burçlar enerji yönünden yakın ya da benzer özelliklere sahip oldukları için birbirleri ile iyi iletişim kurabilmekte ve daha iyi anlaşabilmektedirler.

Bazı burçlar için de durum tam tersi olarak bir takım problemler meydana gelebilir. Burçlara ait özelliklerin bilinmesi ve hangi burcun birbiriyle daha iyi iletişim halinde olabileceği öğrenilerek daha sağlam arkadaşlık ilişkileri kurabilmek mümkündür. Ayrıca burçların özelliklerine göre nasıl bir kişiliğe sahip olduğu kavranabilmekte gerek sosyal yaşamda gerekse de meslek hayatında o bilgiler ışığında daha doğru tercihler verilebilmektedir. Bu nedenle hem burçların hem de burç yorumlarının insanların hayatındaki önemi oldukça büyüktür.

YAZAR HAKKINDA

Dursun Şahin Dursun Şahin Bir çok sektörde hizmet vermiş ve hizmet almış bir kişi olarak bilgilerimi kendi sitem olan burclari.com da paylaşmak istedim. Sitemin içeriği burç yorumları , magazin dünyasından haberler , Sağlık gibi bir çok bilgi paylaşımında bulunmak için kurulmuştur.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.