2017 Microsoft Surface Pro incelemesi

2017 Microsoft Surface Pro incelemesi

2017 Microsoft Surface Pro incelemesi : Orijinal Surface Pro, Microsoft’un tablet pazarına girişini işaret ediyor ve 2’si bir arada ürün rafine edilmiş ve seneler içinde geliştirilmişti. Surface Pro 4’ten oldukca etkilendik ve şimdi, 18 ay sonrasında, Surface Pro’nun yanında durduk.

Beklenen ‘5’ yokluğunun farkına varmışsınızdır – bu yalnız Surface Pro’dır. Microsoft niçin adlandırma düzenini değiştirdi? Kati olarak bilmiyoruz, sadece 2017 Surface Pro, kim bilir eki hak etmeyen hafifçe bir yineleme.
Bu, yeni Yüzey Pro’nun herhangi bir halde alt-bölüm bulunduğunu ima etmek değildir. Bundan uzak: muhteşem bir ürün alır ve mükemmelleştirir.

Surface Pro Fiyatı

Mükemmellik ucuza gelmiyor ve taban modeli Microsoft’un 799 ABD Doları (yada 799 ABD Doları) maliyeti. Surface Pro 4’ün piyasaya sürülmesinden £ 50 daha çok – bu 749 £ iken şimdi 674 £ ‘a mal oluyor.

Gerçekte, aslen 149.99 £ daha pahalı bu sebeple yeni Surface Pro kutuda bir Kalem ile gelmiyor. Güncellenmiş kalem Microsoft’un 99.99 sterline mal olmasının yanı sıra çeşitli renklerde geliyor.

2017 Microsoft Surface Pro

Ek olarak önceki versiyondaki 1024’e kıyasla 4096 tazyik hassasiyeti seviyesine haizdir. Hiçbirimizin sanatla alakalı bir kabiliyeti olmadığı için Surface Studio’yu kontrol ederken Kalemi denetim eden yazılım yüklendi. Bu yazılımın en iyisi bulunduğunu söylemiş oldu, fakat gene de Apple Kalem yada Wacom kaleminden daha mütevazi ve daha hafifçe olduğu bir gerçek.

Microsoft, “dizüstü bilgisayarı değişiklik yapma” ifadesini kullanmayı bırakmış ve açıkça Surface Pro’yu bir dizüstü bilgisayar olarak adlandırıyor.

Klavye ve seyretme dörtgenleri bir dizüstü bilgisayar görmedik. Dolayısıyla kutuda kalem yokluğunu kabul edebilmenize karşın Tür Kapağını isteğe bağlı bir fazladan halletmeye devam etme sonucu almayacağız. İmzalı versiyon – düz Alcantara kaplı – fiyatı 149.99 £.

2017 Microsoft Surface Pro Tasarımı

Surface Pro

Bir Surface Pro’yı öteki bilgisayarların yanına yerleştirin ve bu son aşama benzer görünen aygıtlar arasındaki farkları bulmak birazcık daha kolaydır.

Surface Pro Tasarımı

Bir kere, Yüzey Pro, genel olarak daha yuvarlak köşeler ve daha yumuşak çizgilerle beraber daha azca açısaldır. Menteşe, tableti daha eski modele nazaran 15 aşama daha 165 dereceye kadar yatırmanıza izin veriyor.
Şimdi masaya karşı neredeyse düz duruyor sadece Surface Kalem ile kullanmak için oldukca rahat bir açı oluşturuyor.

surface por 2017

Menteşenin kendisi tekrardan tasarlandı ve Surface Pro 4’te olduğu benzer biçimde oldukca belirgin olan siyah yerine renk eşleştirme materyalinde yapılmış oldu. Soğutma menfezleri de daha azca göze çarpıyor ve Core m3 ve i5 versiyonları Hayranı olmayın bu yüzden sessiz bir şekilde koş.

Genel olarak inşa etme kalitesi olağanüstü iyi – ve bu fiyatlarda en azından bekleyeceksiniz.
Boyutlar ağırlıktır, böylece Pro 4’ten yeni bir performans elde ederseniz, farkı fark etmeyeceksiniz.

Bağlantı noktaları değişmeden kalır, böylece tam boyutlu bir USB 3, mini-DP video çıkışı ve 3.5 mm kulaklık girişi elde edersiniz. MicroSD yuvası, bekleme çubuğunun altında gizli saklı durur.

Bazıları USB-C’yi atlama kararından memnun değil sadece birkaç çevre birimi hemen hemen bunu kullanmıyor ve USB Tip A’nın hala en uyumlu bulunduğunu savlamak kolay. Microsoft, USB bağlantı noktasına USB-C aygıtları bağlayabilmeniz için bir bağdaştırıcı çıkarıyor sadece bunun için tarih yada fiyat yok.

Gene de, Tip Kapağına yükseltmeleri işaret etmeye kıymet. Anahtar gezi 1,3 ila 1,5 mm artıldı. Bu görünüşte önemsiz değişim, hayal edebileceğinizden daha büyük bir tesir yaratıyor: Anahtar gezi artık düzgüsel bir dizüstü bilgisayara benziyor ve daha kolay ve daha rahat yazabiliyoruz.

Daha ilkin olduğu benzer biçimde, tuşların arka aydınlatması var ve seyretme pabucu, süper yumuşak imleç hareketi için cam. Surface Pro’da standart bir masaüstü klavyesinden ve dokunmatik türününden şaşırtıcı derecede kolay bulduk.
Gene de, Microsoft’un kısa yığın Alcantara’nın, lekelere ve markalara dirençli olduğuna dair kısa sürede, cihazın incelenmek suretiyle verildiğini iddia edip edemedik. Mükemmel hissediyor ve renk seçenekleri son seferde tamamlanmamış olan minik bir karakter katıyor.

Ekranda belirgin bir değişim yok. Hâlâ 12.3 inç, 2736 x 1824 piksellik 3: 2 ekran. 267 ppi’ye eşittir ve her şeyin güzel ve keskin görünmesini sağlayacak kadar yeterlidir.

Yüzey aygıtlarında ki muhteşem kalitede ekranlara alıştık ve bu sonuncusu değişik değil. Parlaklığı maksimuma kaydırdığınızda rahatça 420cd / m2 çıkarttırabilir ve bu da yansımaların üstesinden gelmeye destek olduğundan üstünde çalıştığınız görebilirsiniz.

En etkisi altına alan şey, çoğu zaman bir OLED ekranıyla ilişkilendirdiğiniz derin siyahlarla – bunun yalnız bir IPS paneli bulunduğunu söylemek gerekir. Bizim kolorimetreniz bir tablet (üzgünüm, dizüstü) ekran için çarpıcı bir netice olan yalnız 1200: 1 utangaç ölçülmüştür.

Renkler de muhteşem ve ekran sRGB standardının yüzde yüzünü gösterebilme kapasitesine haiz.
İzleme açısı, hafifçe merkezden uzakta görünüyorsanız, minimum parlaklık düşüşüyle ​​güzel ve geniştir.

Ekranın üstünde, Windows Merhaba kamerayı ve onun kızılötesi sensörünü neredeyse farkına varacaksınız. Microsoft, Surface Pro 4’ten daha azca rahatsız edici oldukları için bu tarz şeyleri gizlemeyi başardı. Düşündüğünden daha büyük bir fark yaratan başka bir minik değişim.

Windows Merhaba daha ilkin kullanmadıysanız, sizi ne kadar acele tanıdığına ve sizi bir oturum açtığına şaşıracaksınızdır: bir gizyazı girmekten oldukca daha hızlıdır. Elbet Surface Studio’da çalışmaya kıyasla birazcık sıkışık olsa da, isteğe bağlı Surface Dial, Surface Pro’nun ekranında çalışacaktır.

YAZAR HAKKINDA

Mehmet Sarıca Mehmet Sarıca Teknolojiyi yakından takip eden ve bir çok dalda başarılar göstermiş Osmaniye yaşayan sıradan biriyim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Hem ülkemizde hem de dünya genelinde burç yorumlarıda artmaktadır. Burç Yorumları üzerinden insanlar eğitim, iş, sosyal yaşam, kazanç, sağlık ya da aşk hayatlarının ilerleyen zamanlardaki durumlarıyla ilgili bilgi edinebilmektedir. Günlük ve haftalık Burç Yorumlarını sitemizden takip edebilir bunun yanında teknoloji, sağlık, moda ve magazin haberlerinde takip edebilirsiniz.